SGA Şirketler Topluluğu; akaryakıt, gıda, döviz, turizm ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren çok yönlü ve kendisini devamlı geliştiren inovatif bir firmadır. Bünyesinde bulunan firmalar kendi sektörünün lokomotifi ve öncüleri arasındadır.

Akaryakıt; bu sektörde Mevlana Petrol, Algon Petrol olarak faaliyet göstermekte bünyesinde BP ve Antoil akaryakıt istasyonları bulunmaktadır.

Gıda; yeme içme sektörünün en önemli markalarından olan Burger King ve Popeyes gibi dünyaca ünlü restoran zincirlerinin franchise şubelerini bünyesinde barındıran gıda grubu fastfood sektörünün Antalya'da en çok restoranı bulunan firmalarıdır.

Döviz; para piyasaları sektöründe de öncü kuruluşlara sahip SGA Şirketler Topluluğu döviz grubu şirketleri Antalya Döviz ve Finike Döviz'dir. Yüksek hacimli işlemler ve toptan satım ve alım yapabilmektedir.

Turizm; konaklama sektörünün parlayan yıldızı olma yolunda ilerleyen Mevlana Otelcilik şirketi bünyesinde iştirak olarak barındırdığı Dosinia Luxury Resort Hotel (5*) ile konaklama sektörünün de güçlü isimlerinden.

Gayrimenkul; yatırım, danışmanlık ve gayrimenkul alım satım gibi hizmetler veren Sga Gayrimenkul şirketi bünyesinde farklı portföy türlerinde gayrimenkuller bulundurmaktadır.